SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Dyskretne narzędzia do samoobrony – co wybrać?

2021-04-01
Dyskretne narzędzia do samoobrony – co wybrać?

Dyskretne narzędzia do samoobrony – co wybrać?

Poczucie bezpieczeństwa jest bardzo ważne, by móc wieść normalne, spełnione życie.
Niestety nie każdemu jest ono dane raz na zawsze. Bywa, że na skutek różnych przeżyć, albo też z racji wykonywanego zawodu bądź z powodu innych okoliczności, musimy wspomagać się dodatkowymi gadżetami, by móc spokojnie chodzić po ulicach bądź radzić sobie w ekstremalnych warunkach. Istnieje wiele dyskretnych narzędzi do samoobrony, które są bardzo skuteczne i w razie potrzeby mogą okazać się bardzo pomocne w odstraszeniu agresora.

Gaz pieprzowy

Jednym z najpopularniejszych produktów tego typu są gazy pieprzowe. Dostępne są zazwyczaj w niewielkich pojemniczkach, które można schować w torebce, kieszeni kurtki albo w spodniach i mieć je zawsze pod ręką. Są bardzo proste w użyciu – wystarczy nacisnąć przycisk odpowiedzialny za uwalnianie gazu z pojemnika. Wybór gazów pieprzowych jest naprawdę spory, począwszy od bardzo dyskretnych i naprawdę niewielkich, imitujących opakowanie pomadki do ust, a na nieco większych, przystosowanych dla potrzeb osób uprawiających sport skończywszy.

Kubotan

Pod tą egzotycznie brzmiącą nazwą kryje się niepozornie wyglądający, ale piekielnie skuteczny gadżet, który pomoże wyjść cało z dużych opresji. Kubotany to wykonane z twardego tworzywa przyrządy służące do uciskania miejsc witalnych przeciwnika i innych wrażliwych powierzchni ciała oraz zakładania dźwigni. Posługiwanie się nimi wymaga pewnej wprawy, dlatego zanim zdecydujemy się na ich zakup, warto poczytać na ich temat nieco więcej i obejrzeć choćby kilka filmików instruktażowych pokazujących, w jaki sposób funkcjonują one w praktyce. Kubotan można powiesić na breloczku i przyczepić do paska spodni lub pęku z kluczami. 

Paralizatory

O skuteczności paralizatorów nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Te urządzenia nie bez powodu znajdują się w standardowym ekwipunku różnych służb mundurowych (przede wszystkim policji). Pozwalają w sposób bezpieczny dla osoby broniącej się obezwładnić napastnika poprzez porażenie go prądem. Na rynku dostępne są różne typy paralizatorów, a najbardziej podstawowe rozróżnienie dzieli je na takie, które działają w bezpośrednim kontakcie z atakującą osobą oraz takie, które dzięki wystrzeliwanym elektrodom pozwalają na zachowanie sporego dystansu od swojego oponenta. 

Alarmy osobiste

Napastnicy działają szybko i chcą pozostać niezauważeni. Istnieje bardzo proste narzędzie, które sprawi, że ich wysiłki w tej materii mogą pozostać bardzo łatwo zniweczone. Jest nim alarm osobisty. Może on przybierać bardzo różne formy, ale zasada działania niezależnie od jego rodzaju pozostaje taka sama. Ma on emitować dźwięki o bardzo wysokich tonach i znacznej głośności. Uruchomienie takiego alarmu nie tylko odstrasza samego napastnika, ale też skutecznie przyciąga uwagę otaczających ludzi. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że w razie potrzeby większa liczba świadków będzie w stanie zidentyfikować napastnika.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 157 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-20
Bardzo szybka realizacja, dostawa z dnia na dzień
2024-02-20
Perfekcyny serwis, błyskawiczna wysyłka. Dziękuję.
pixel