SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

EDC – niezbędny ekwipunek noszony codziennia

2021-04-11
EDC – niezbędny ekwipunek noszony codziennia

EDC – niezbędne produkty

Zanim rozwiniemy temat niezbędnych produktów wchodzących w skład EDC, warto najpierw rozwinąć ów skrót, o którym być może nie każdy słyszał. EDC to po prostu everyday carry, czyli narzędzia, które nosimy przy sobie codziennie i z których często korzystamy. Często bez świadomości tego, że jesteśmy użytkownikami EDC, mamy na podorędziu scyzoryk, latarkę i inne niewielkie gadżety, bardzo praktyczne i przydatne w wielu codziennych sytuacjach.

Scyzoryk, multitool, nóż składany

Te produkty zazwyczaj wymienia się jako pierwsze, kiedy mowa o codziennym niezbędniku. W zależności od wybranego modelu, można w nich znaleźć ostrza idealne do przecinania kartonów, linek, sznurków czy otwierania kopert, ale tez końcówki przeznaczone do otwierania butelek, korkociągi, śrubokręty, nożyczki, ostrza z ząbkami, końcówki do ściągania izolacji, szpikulce, rozwieracze, pęsetki, wykałaczki, piłki do drewna oraz wielofunkcyjne haki. Jak zatem widać, jedno niewielkie narzędzie, które mieści się w kieszeni spodni, może uratować nas w bardzo wielu sytuacjach. Warto jest zatem nosić je przy sobie, by mieć pewność, że nic nas nie zaskoczy.

Plecak EDC

Trudno sobie wyobrazić komfortowe funkcjonowanie na co dzień bez plecaka, w którym można pomieścić wszystkie przydatne rzeczy. Jeśli lubi się być przygotowanym na każdą niespodziankę, to bez plecaka się nie obejdzie. Dlaczego? Można do niego włożyć nie tylko jedzenie, napoje i przekąski, ale też zapasową odzież, płaszcz przeciwdeszczowy, dodatkową parę obuwia na zmianę, różne urządzenia, dokumenty i wiele, wiele innych rzeczy. Każdy, kto prowadzi aktywny tryb życia i jest otwarty na różne możliwości, jakie niesie ze sobą dzień, nie wychodzi bez takiego plecaka z domu. Bardzo dobrze jest, jeśli posiada on wiele dodatkowych schowków, przegródek, organizerów i zewnętrznych kieszeni, bo dzięki nim łatwo jest utrzymać zawartość w ładzie i kiedy przyjdzie potrzeba, bez trudu znaleźć przedmiot, który jest w danej chwili potrzebny.

Latarka LED

Coś zepsuło się w aucie i trzeba zajrzeć do silnika? Trzeba wyjść wieczorem na spacer z psem na nieoświetloną przestrzeń? Spotkanie ze znajomymi na działce przeciągnęło się do nocy i trzeba bezpiecznie trafić do samochodu? To tylko kilka przykładów sytuacji, kiedy bardzo przydatna okazuje się latarka. Zgodnie z ideą EDC warto wybierać takie urządzenia, które są maksymalnie efektywne i jednocześnie niewielkie. Generalnie założenie jest takie, by wszystkie przedmioty, które nosimy ze sobą codziennie, były jak najmniejsze (najlepiej, jeśli mieszczą się w kieszeni). Dzięki temu korzystanie z nich nie jest ani kłopotliwe, ani uciążliwe.

Kompletowanie zestawu EDC to bardzo indywidualna sprawa, bo każdy człowiek ma różne potrzeby. Wśród najczęściej wymienianych produktów pierwszej potrzeby często wymienia się także urządzenia mobilne, apteczkę z artykułami pierwszej pomocy, dokumenty, notatniki i długopisy, ale też źródło ognia lub linkę.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 157 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-05
Szybka przesyłka, wszystko w porządku.
2024-04-17
Ok
pixel