SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jak osiągnąć dobry kamuflaż?

2021-04-19
Jak osiągnąć dobry kamuflaż?

Jak osiągnąć dobry kamuflaż?

Dobry kamuflaż ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa żołnierzy podczas działań taktycznych, ale oczywiście nie tylko oni korzystają z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą odpowiednio zaprojektowana odzież i akcesoria. Entuzjaści outdoorowych aktywności o paramilitarnym charakterze, myśliwi albo obserwatorzy dzikiej przyrody – również oni muszą dobrze się zamaskować, aby móc realizować swoje pasje i czerpać z tego maksymalnie dużo przyjemności. Co zatem stanowi kamuflażowe ABC? O tym poniżej.

Odzież do kamuflażu

Oczywiście najbardziej istotnym elementem kamuflażu jest odzież maskująca. W zależności od warunków terenowych i atmosferycznych, może ona pokrywać całe ciało albo jedynie wybrane jego elementy. Rzecz jasna, dla osiągnięcia najlepszych efektów najlepiej jest stosować pełny kamuflaż, ale jak wiadomo nie zawsze jest to konieczne i możliwe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ludzka sylwetka bardzo odznacza się na tle krajobrazu, jeśli nie jest odpowiednio osłonięta i jeśli człowiek dodatkowo się porusza. Kurtki czy spodnie w barwach zlewających się z otoczeniem bardzo pomagają w osiągnięciu efektu mimetyczności i przyczyniają się do zwiększenia skuteczności podejmowanych działań. Do wyboru jest naprawdę bardzo wiele typów ubrań. Chyba najbardziej popularne są spodnie typu moro, na których znajduje się bardzo charakterystyczny wzór ułożony z plam o nieregularnych kształtach, w odcieniach brązu, zieleni, czerni i beżu. Mogą to być wzory jaśniejsze bądź ciemniejsze – wszystko zależy od tego, w jakich warunkach działamy i jak wygląda otaczająca nas przestrzeń.

Podobnie jest w przypadku kurtek – wśród maskującej odzieży wierzchniej również wzór moro cieszy się największą popularnością. Ze względów praktycznych, są one zazwyczaj wyposażone w wiele przydatnych kieszeni i schowków, w których można przenosić urządzenia nawigujące, latarki, multitoole, scyzoryki, prowiant, bidon, lornetki i wiele, wiele jeszcze innych rzeczy niezbędnych podczas obserwacji i działań w terenie. Warto w tym miejscu podkreślić, że tylko profesjonalna odzież maskująca sprawdzi się w trudnych warunkach, dlatego należy wybierać produkty pochodzące od firm, które specjalizują się w wytwarzaniu tego typu artykułów. Chodzi o to, aby ubrania były wykonane z odpowiednich materiałów, odpornych na wodę, wiatr, wysokie temperatury i inne trudne warunki atmosferyczne.

Plecaki i torby do kamuflażu

Wybierając się w teren, warto wyposażyć się we wszystkie rzeczy, które mogą okazać się niezbędne. Nigdy nie wiadomo, co może nas spotkać w lesie, na trekkingowej wyprawie czy podczas eksploracji innych trudnych terenów. Wyprawa może zająć więcej czasu, niż zakładaliśmy. Może zmienić się pogoda. Możemy spotkać kogoś znajdującego się w potrzebie. Scenariusze da się mnożyć w nieskończoność. Odpowiednio pakowny plecak, zdolny pomieścić wszystkie te outdoorowe utensylia jest zatem absolutnie niezbędny. Dobrze jest, jeśli ma on ten sam wzór lub choćby zbliżoną kolorystykę do odzieży, którą mamy na sobie. Pozwala to stworzyć dobry kamuflaż i pozostać niezauważonym przez innych ludzi bądź zwierzęta.

Uzupełnieniem dobrego kamuflażu może być zastosowanie farb na twarz i okrycie głowy.  

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 155 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-29
Sprawna i profesjonalna obsługa, polecam
2024-03-04
Posiadali ciężko dostępny produkt w dobrej cenie. Szybka wysyłka, bezproblemowa realizacja. Polecam.
pixel