Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zadbać o bezpieczeństwo na strzelnicy?

2021-01-28
Jak zadbać o bezpieczeństwo na strzelnicy?

Bezpieczeństwo na strzelnicy

Strzelectwo jest powszechnie uznawane za sport niebezpieczny. Wszystko jednak zależy od samodyscypliny każdego użytkownika strzelnicy oraz dostosowywania się do panujących w tym miejscu zasad BHP. Regulamin obiektu i precyzyjne reguły dotyczące zachowywania się na jego terenie zostały stworzone wyłącznie dla bezpieczeństwa ludzi. Nieprzestrzeganie ich może wiązać się z koniecznością opuszczenia budynku, a czasem należy liczyć się nawet z konsekwencjami prawnymi. W przypadku broni palnej trzeba zachować szczególną ostrożność, gdyż jej nieumiejętne użytkowanie może doprowadzić do krytycznych sytuacji. Strzelnica nie jest miejscem dla osób pod wpływem alkoholu, leków psychotropowych czy innego rodzaju środków odurzających. Użytkownicy strzelnicy powinni bezwzględnie stosować się do poleceń instruktorów – to oni czuwają nad bezpieczeństwem.

Jak obchodzić się z bronią palną?

Jeżeli chcesz zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo na strzelnicy powinieneś kierować się regułą, że broń należy zawsze traktować tak, jakby była nabita. Ostrożność w tej kwestii polega na: niekierowaniu broni w kierunku siebie lub innych osób czy zwierząt, niezaglądaniu do lufy, wszelkie awarie trzeba bezpośrednio zgłaszać instruktorowi. Ponadto broń musi zawsze być przenoszona w bezpieczny sposób – najlepiej w kaburze

Jak ubrać się na strzelnicę, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo?

Odpowiedni strój na strzelnicę ma za zadanie ochronić użytkownika broni przed uszkodzeniami ciała. Ubiór należy dostosować przede wszystkim do pory roku – jednak trzeba pamiętać, że na strzelnicy trudno kiedykolwiek o wysokie temperatury. Warto ubierać się na cebulkę, warstwy gwarantujące ciepło i przylegające do ciała to absolutny must have. Odkryte części ciała czy buty nie sprawdzą się podczas strzelania. Najlepszym wyborem będzie strój sportowy a latem – ubrania z lekkiego, oddychającego materiału.

Ochrona słuchu na strzelnicy

Strzelnica od zawsze kojarzy się z ogromnym hałasem. Chcąc zadbać o swój słuch, warto pomyśleć o metodach jego ochrony. Tego typu rozwiązania dodatkowo wpływają na własny komfort – długotrwałe narażenie na głośne wystrzały może drażnić i w efekcie – rozpraszać. W naszym sklepie można znaleźć piankowe zatyczki do uszu tzw. stopery oraz ochronniki pasywne. Zatyczki idealnie dopasowują się do konkretnego użytkownika i gwarantują skuteczną blokadę hałasu docierającego z zewnątrz. Ich użytkowanie nie powoduje jakiegokolwiek dyskomfortu. 

Ochronniki słuchu swoim kształtem przypominają słuchawki nauszne. Precyzyjna budowa zapewnia całkowity komfort nawet mimo długotrwałego używania. W ofercie posiadamy także modele ochronników pasywnych wyposażonych dodatkowo w mikrofon. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 117 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-02
Zamówienie rozpoczęto realizować po 3 dniach od zamówienia, bez słowa wyjaśnienia z czego wynika zwłoka.
2023-01-28
Toporek Crkt lata i rąbie tak dobrze jak wygląda, a wygląda... Sami oceńcie. Od razu orginalny trzonek został wymieniony na leszczynową gałąź, co by się hicory stick nie obijał. Łatwość wymiany trzonka.A nowe trzonki rosną wszędzie tylko unikajcie miękkich i kruchych gatunków drzew i nie rzucajcie toporkiem w żywe pozdro i Sława wszystkim oprócz politykom
pixel