SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Jaki nóż składany EDC (every day carry)?

2019-12-04
Jaki nóż składany EDC (every day carry)? Jaki nóż składany EDC (every day carry)?  

Fani survivalowych przygód jednogłośnie wskazują, że nóż to akcesorium, bez którego nie wyruszą na żaden biwak, wędrówkę czy outdoorową wyprawę. Stanowi nieocenione wsparcie w wielu czynnościach, więc zalicza się do elementarnego wyposażenia entuzjastów terenowych eskapad. Istnieją jednak modele oferujące użyteczność nie tylko w dziczy, ale także na co dzień. Określa się je mianem EDC (every day carry).

Jaki składany nóż okazuje się najbardziej praktyczny w miejskiej dżungli?  

Podstawowa charakterystyka noża składanego EDC   Składany nóż EDC dla mężczyzn, którzy nie boją się wyzwań i doskonale radzą sobie z napotkanymi trudnościami, powinien być stosunkowo kompaktowy. Szacuje się, że preferowana długość ostrza mieści się w granicach od 6 do 10 cm. Musi być ono gładkie, a za najbardziej uniwersalny typ głowni uznaje się ostrze typu drop point lub click point, które oferują satysfakcjonującą wytrzymałość, optymalne właściwości tnące, a także odpowiednią ostrość czubka.
 
Jeśli chcesz, aby składany nóż EDC towarzyszył Ci zawsze i wszędzie, powinien gwarantować wiele sposobów mocowania. Z pewnością dopasujesz konkretną metodę do zaistniałych okoliczności, ale do najbardziej praktycznych bezwzględnie zalicza się klips. Jest przytwierdzony do rękojeści i umożliwia przypięcie noża do kieszeni, paska lub innych akcesoriów. Oferuje kompromis między dyskrecją a możliwością szybkiego sięgnięcia w razie potrzeby. Mając niemały staż w działaniach survivalowych, nóż z pewnością jest Twoim wiernym towarzyszem. Pamiętaj jednak, aby w przypadku modeli EDC zadbać o odpowiednie zabezpieczenia. Przypadkowe zacięcie podczas wyjmowania go z nerki z pewnością nie przyniesie chluby, a można mu łatwo zapobiec.  

Noże składane EDC Spyderco - wysoka jakość i niezawodność  

Noże składane EDC Spyderco to kompaktowe foldery amerykańskiej produkcji. Ergonomiczna rękojeść z antypoślizgowymi okładzinami i ostrze ze stali proszkowej tworzą duet o nieograniczonej praktyczności.

Model Spyderco Para Military 2 posiada wycinaną laserowo głownię typu clip point o satysfakcjonujących właściwościach tnących. Dzięki wyprowadzeniu ostrza szlifem pełnym płaskim masa noża została maksymalnie zredukowana. Nóż składany EDC Spyderco wzbogacono o innowacyjną blokadę Compression-Lock, która zapobiega złożeniu nawet w ramach mocnego pchnięcia.  

Noże EDC pozwalają poczuć się pewniej, gdyż łatwo dzięki nim zadbać o siebie i swoich kompanów. Jeśli szukasz akcesorium odpornego na intensywną eksploatację i ciężkie warunki, ale zapewniającego jednocześnie przydatność w przestrzeni miejskiej, zapoznaj się z ofertą sklepu Specmilitaria.pl.
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 157 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-17
Ok
2024-04-17
Realizacja jak i towar bardzo dobra
pixel