SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kieszenie, ładownice i organizery - jak spakować ekwipunek na wyprawę?

2021-01-14
Kieszenie, ładownice i organizery - jak spakować ekwipunek na wyprawę?

Właściwe rozmieszczenie ekwipunku

Pakując ekwipunek na dłuższą wyprawę, należy pamiętać o najważniejszej zasadzie – rozmieszczeniu go pod względem ciężaru i objętości. Na sam spód plecaka powinny trafić dość lekkie, ale duże objętościowo przedmioty np. śpiwór. Cięższe elementy trzeba umieścić na środku, blisko kręgosłupa. Należy pamiętać, aby zachować odpowiednią równowagę między ciężkością  - jeżeli po prawej stronie znajdzie się przedmiot o dużej wadze, po lewo dobrze jest umieścić coś o zbliżonym ciężarze. Na samej górze poleca się ułożyć prowiant oraz dodatkową warstwę ubrania. Z kolei w klapie doskonale odnajdą się rzeczy, z którym korzysta się podczas marszu np. telefon lub mapa. Pieniądze i dokumenty najlepiej umiejscowić po wewnętrznej stronie klapy, żeby zapobiec ich przemoczeniu. 

Kieszenie, ładownice i organizery – czy warto?

Wybierając się w dłuższą podróż, często nie ma możliwości, aby spakować wszystkie najpotrzebniejszych rzeczy w jeden plecak. Noszenie różnego rodzaju reklamówek czy dodatkowych plecaków jest bardzo niekomfortowe, a przy tym mało funkcjonalne. Wówczas na ratunek przychodzą różnego rodzaju torby, organizery, kieszenie i ładownice, które można w łatwy sposób zgrać z plecakiem zwiększając przez to jego ładowność.

Organizery

Jak sama nazwa wskazuje organizery służą do odpowiedniego zorganizowania ekwipunku. Ich użycie pozwala na właściwą segregację przedmiotów w zależności od stopnia ich użyteczności w danej sytuacji. Organizery mocowane do kamizelki czy paska pozwalają, aby najważniejsze przedmioty, z których korzysta się podczas wędrówki mieć w bezpośrednim kontakcie. Ponadto organizery mają niezbędne zabezpieczenia, dzięki czemu umieszczone tam rzeczy są właściwie chronione i nie mają możliwości znaleźć się w niepowołanych rękach. Posiadamy także niewielkie organizery na spakowanie drobnych elementów ekwipunku czy kosmetyków. Przez to drobiazgi nigdy więcej nie zaginą między jedzeniem a śpiworem.

Kieszenie, ładownice, organizery

Każda z tych rzeczy ułatwia organizację ekwipunku, a także poprawia komfort użytkownika. Posiadamy w ofercie kieszenie i organizery z możliwością zapięcia na pasku. Z powodzeniem można w nich trzymać przedmioty pierwszej potrzeby jak telefon, mapa, pieniądze czy dokumenty. Dodatkowe taśmy przy kieszeniach i organizerach pozwalają na przymocowanie pomocnych narzędzi – składanego noża, latarki, multitool’u, przyborów do pisania. Na szczególną uwagę zasługują także specjalne kieszenie na butelkę czy termos, co ułatwia bezpośredni dostęp do napoju. Popularnością cieszą się również kieszenie na sprzęt elektroniczny.

Dla właścicieli broni polecamy specjalne ładownice mocowane do kamizelki, paska albo nogi. Będą one doskonałym zabezpieczeniem dla magazynku pistoletowego, a do tego sprzęt zawsze pozostanie w pobliżu ręki. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 155 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-12
fachowa, szybka, zgodna z oczekiwaniami
2024-01-08
Zamowienie zostało zrealizowane szybko i rzetelnie. Polecam w 100 %
pixel