SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Scyzoryk czy multitool ‒ co wybrać?

2021-01-28
Scyzoryk czy multitool ‒ co wybrać?

Scyzoryk –dlaczego warto?

Oferowane w naszym sklepie scyzoryki to niezawodne zestawy narzędzi, które można wykorzystać podczas każdej wyprawy za miasto! Scyzoryk ma dwa ostrza – jedno główne oraz drugie często o mniejszym rozmiarze. Tego typu przyrząd jest wyposażony w wiele dodatkowych użyteczności np. różnego rodzaju śrubokręty, korkociąg, nożyczki czy kombinerki. Co ważne – scyzorykiem nie można nazwać składanego noża. Warto wybrać taki model narzędzia, który najlepiej odpowiada indywidualnym potrzebom użytkownika. Im więcej dodatkowych funkcji, tym większa waga scyzoryka i mniejsza możliwość na swobodne przenoszenie go w kieszeni. Szczególną uwagę polecamy zwrócić na przyrządy z blokadą, co zapewni bezpieczeństwo w trakcie użytkowania. W naszej ofercie można znaleźć scyzoryki w różnej cenie i o zróżnicowanych zastosowaniach. Posiadamy:

  • scyzoryki uniwersalne – jak sama nazwa wskazuje to narzędzia posiadające podstawowe funkcje, czyli standardowe ostrze, otwieracz, nożyczki czy płaski śrubokręt, 
  • scyzoryki turystyczne – podstawowe funkcje narzędzia zostały wyposażone w elementy niezbędne podczas biwaków i wypraw survivalowych np. dodatkowe ostrze, otwieracz do puszek, nożyczki, korkociąg czy pęseta, ostrze w modelu turystycznym posiada dodatkowo możliwość blokady,
  • scyzoryki dla majsterkowiczów – model obejmuje kilkanaście dodatkowych funkcji – śrubokręt, przecinak do drutu, kombinerki, hak wielofunkcyjny, piłkę. 

Multitool – do czego się przydaje?

W naszym sklepie znajdziesz bogatą ofertę wielofunkcyjnych narzędzi tzw. multitooli. Posiadają one składane końcówki o różnym przeznaczeniu. W porównaniu ze scyzorykiem, multitool cechuje się bardziej rozbudowaną technicznie formą. Poza tym to szczególnie wytrzymałe narzędzie oraz z możliwością wykorzystania go w ciężkich pracach. Multitoole znajdujące się w naszym asortymencie  mają wysokiej jakości ostrza ze stali nierdzewnej. Częstym wyposażeniem tego rodzaju przyrządów są: śrubokręty, kombinerki, piły do drewna. 

Scyzoryk czy multitool?

Wybór odpowiedniego narzędzia – multitoola lub scyzoryka powinien zostać dokonany pod kątem indywidualnych preferencji. Przyrządy różnią się od siebie trwałością oraz możliwościami wykorzystania. Multitool wyróżnia się większą wagą i wytrzymałością niż scyzoryk. To solidna konstrukcja, gdzie nóż jest dodatkowym elementem. Z kolei scyzoryk opiera się właśnie na nożu, który bywa uzupełniany o kolejne funkcje. Multitool ze względu na swoje właściwości bywa najlepszym wyposażeniem zestawu survivalowego. Sprawdź naszą ofertę multitoolów i scyzoryków oraz znajdź najkorzystniejsze narzędzie dla siebie! 

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 150 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-17
Ok
2024-01-26
Ok
pixel